Jakub Vrána - Programy

Čtyřka - Delphi (Windows)

Karetní hra Mariáš pro čtyři hráče. Jestliže neznáte pravidla této hry, jsou vysvětlena v nápovědě.

Výročí - Delphi (Windows)

Program, který vám prozradí, kdo bude mít v následujících několika dnech svátek a narozeniny. Je plně konfigurovatelný a můžete si do něj přidat samozřejmě i vlastní známé. Obsahuje databázi všech českých svátků.

Výročí - Pascal (DOS)

Program vám řekne výročí vašich blízkých týden předem a potom vám je připomíná až do jejich narozenin nebo svátku při každém spuštění. V souboru vyroci.txt jsou pouze modelová data, ale můžete si do něj napsat své vlastní známé. Pro zařazení do autoexec.bat jako dělané, stačí jako parametr při spuštění zadat cestu k .txt souborům - umožňuje to použití i na počítačích s více uživateli.

HTML <IMG> Sizes - C (DOS)

Program prochází dokumentem HTML a hledá značky <IMG>. Když narazí na značku, u které není vyplněna šířka a výška obrázku GIF nebo JPG (atributy WIDTH a HEIGHT), tak tyto údaje doplní. Na přání může vložit i atribut ALT, do kterého uloží jméno obrázku a jeho velikost v bytech.

HTMLhref - C, C++

Program ověří existenci souborů, na něž se odkazuje HTML dokument značkami <A HREF>, <IMG SRC LOWSRC>, <LINK HREF>, <SCRIPT SRC>, <FORM ACTION>, <FRAME SRC>, <AREA HREF>. Program nekontroluje odkazy na část dokumentu (#) a předávané parametry (?).

BHC - C (DOS)

Program dokáže zapakovat a rozpakovat i několik souborů do jednoho archivu. Program se ovládá z příkazové řádky, kompresní poměr i rychlost je horší než u běžných archivačních utilit. Pracuje na principu Bufferovaného Huffmanova kódování.

AHC - C (DOS)

Program dokáže zapakovat a rozpakovat i několik souborů do jednoho archivu. Program se ovládá z příkazové řádky, kompresní poměr i rychlost je horší než u běžných archivačních utilit a také horší než u BHC. Pracuje na principu Adaptivního Huffmanova kódování.

ICO View - Asembler (DOS)

Program umí prohlížet standardní ikony Windows (dlouhé 766 byte) a umí pracovat v libovolném textovém rozlišení obrazovky. Jestliže je spuštěn v rozlišení s více než dvaatřiceti řádky, zobrazí i průhlednost ikony.

Hex - Pascal (DOS)

Stolní hra pro dva hráče, ve které se každý z nich snaží spojit protilehlé strany hexové šachovnice vybarvováním jejích políček. Hrát lze proti jinému hráči nebo proti počítači.

Hledání min - Pascal (DOS)

Stolní hra pro jednoho hráče, ve které je úkolem najít na hracím poli všechny miny. Hra známá především z Windows.

Budíček - Delphi (Windows)

Program, který vás upozorní v zadaný čas nebo po určité době.

Převod - Pascal (DOS)

Program převádí soubory do jiného kódování českých znaků. Pracuje s kódovými stránkami Kamenických, Latin 2, Windows CP1250 a Bez diakritiky.

Rubik - Prolog

Program dokáže složit libovolně rozházenou Rubikovu kostku. Má v podstatě jen jednu vadu a tou je exponenciální časová složitost. V praxi lze tedy použít jen na kostky maximálně desetkrát otočené (výpočet by měl v závislosti na procesoru trvat asi hodinu).

Výraz - C (DOS)

Program vyhodnotí výraz zadaný na příkazové řádce.

Heapsort - Prolog

Ukázka algoritmu třídení haldou.

| Úvodní stránka | Výuka | Utility | Programy | Texty | Grafika | Software |